arsinoe.sk

*** NOVINKY 2010 ***

 

*** MÁME EURÓPSKU VÍŤAZKU MLADÝCH + JUNIOR BOB 2010 ***
*** BRIGITTE BARDOT ARSINOÉ ***

» 22.11. A je tu ta najväčšia BOMBA. Máme nového člena rodiny a to malú krásnu švédsku princeznu RIXU. Celé jej meno je Vaskurs Rixa Qiwidotter. Zatial nám robí samu radosť a rastie z nej naozaj kráska. Dúfame že jej to ostane a bude nam robiť samú radosť ako doma, tak na výstavnom a športovom poli :o) Jej sekciu ako aj rodokmeň doplnim čoskoro. Moc ďakujeme Jenny a Joakim!!!

***

» 22.11. našu výstavnú sezónu sme ukončili v piatok 19.11, kedy Slovenský klub chovateľov chrtov usporiadal Špeciálnu výstavu v Nitre. Vystavovali sme iba faraónov a to: MENIHO v triede strednej, BRIGITKU v triede otvorenej a ARSINKU vo veteránoch :o) Výstava dopadla nad očakávanie aj napriek miernemu sklamaniu z druhého miesta Brigitky. Meni po získani BOB sa stal aj najkrajším psom celej výstavv BIS!!! A Arsinka po 4 ročnej výstavnej pauze získala veteran BOB sa stala Res BIS veterán celej výstavy!!!
Výsledky:
Pharaoh Hound, rozhodca - Doris Getzinger / A /
MENI - V1, CAC, BOB + BIS !!!
BRIGI - V2 + Res CAC
ARSI - V1, veterán BOB + veterán Res BIS !!!

***

» 18.10. za nami je další mimoriadne úspešný víken. Po skvelom dojme májovej výstavy v maďarskom meste Komárom. Sme sa rozhodli opakovať túto pohodovú výstavu aj v 10 mesiaci. 16.-17.10 sa teda konala 2xCACIB Komárom. Výstava ako vždy super organizovaná, nikde žiaden problém. Proste výstava ako ma byť :o) Na oba dni sme mali prihlásenú túto zostavu, vo faraónoch: MENIHO v triede strednej, BRIGITKA prvý krát tiež ako " dospelák " v triede strednej a u saluki samozrejme BERUŠKU v triede otvorenej. Pridávam ešte fotku krásneho hnedého královskeho pudla a môjho miláčika Sammca
Výsledky:
17.10.2010
Saluki, rozhodca - Zeljko Gajic / SLO /
BERUŠKA - V2. ResCAC + ResCACIB
Pharaoh Hound, rozhodca - Dr. Tesics György / HU /
MENI - V1, CAC, CACIB + BOS
BRIGI - V1, CAC, CACIB, BOB + BOG!!!
16.10.2010
Saluki, rozhodca - Dr. Tesics György / HU /
BERUŠKA - V1, CAC, CACIB + BOS
Pharaoh Hound, rozhodca - László Erdös / HU /
MENI - V1, CAC, CACIB + BOS
BRIGI - V1, CAC, CACIB, BOB + ResBOG!!!

***

***

» 05.10. posledné dve najprestížnejšie výstavy v roku 2010 sa konali v Slovinsku v meste Celje. Prvá z nich Európska špeciálna výstava FCI V. skupiny sa konala 01.10. Mali sme tu prihlásených: BOLTA do triedy mladých a BRIGITKU, tiež do triedy mladých. Bolt skončil ako výborný 2. Brigitka svoju triedu vyhrala a stala sa aj najlepšou sučkou. 02.10. sa konala Európska výstava. Prihlásena bola ta istá dvojka :o) Bolt skončil ako VD 3, za to Brigitka bodovala znova na plnej čiare. Po víťazstve vo svojej triede, získala aj Junior BOB a bola pánom rozhodcom vybraná aj ako najlepšia sučka. Ale v Slovinsku sa tento titul nezadáva :o(. V záverečnych súťažiach o Junior BOG, už bolo toho na ňu moc. Nechcela sa predviesť, ale pánovi rozhodcovi sa moc páčila a vybral ju do prvej 6. Brigi, tak získala aj titul Slovinský Junior Šampión!!!
Výsledky:
02.10. rozhodca - Ole Staunskjaer / DK /
BOLT - VD3
BRIGI - V1, Európska víťazska mladých, Junior BOB + Junior BOG 4-5 !!!

Výsledky:
01.10. rozhodca - Borges Manuel Loureiro / P /
BOLT - V2
BRIGI - V1, Európska vítazska FCI V., Junior BOS + BOS!!!

***

» 14.08. organizoval Rakúsky klub chovateľov chrtov, FCI Európsku výstavu chrtov. Na túto prestížnu výstavu sme nahlásili iba faraónov a to: MENIHO do triedy strednej a BRIGITKU do triedy mladých. Meniho vystavovala Danka, pekne sa predviedol a vyhral svoju triedu ale o najlepšieho psa sa mu už nechcelo / proste Meni :o) /. Brigitka znova bodovala na 100%. Vyhrala svoju triedu a v záverečnej súťaži o najlepšieho mladého chrta získala krásne Res BIS !!! Je to obrovský úspech v tak silnej konkurencii chrtov z celého sveta.
Výsledky:
Pharaoh Hound, rozhodca - G. Schröter / D /
MENI - V1 + CACA
BRIGI - V1, Junior Eurosighthound winner 2010, Junior BOB + Junior Res BIS !!!

***

» 01.08. sa konala 43. Tatrzańska Wystawa Psów Rasowych v Zakopanom / PL /. Vystavovali sme tu MENIHO v trieda strednej a a BERUŠKU tiež v triede strednej. Obaja sa krasne predviedli a získali BOB ako aj BOB + Res BOG !!!
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Wieslaw Boryczko / PL /
BERUŠKA - V1, CWC, BOB + Res BOG
Pharaoh Hound, rozhodca - Katarzyna Boryczko / PL /
MENI - V1, CWC, BOB + Res BOG

***

» 23.07. Sľubované nové fotky krásneho Meniho najdete. TU
a TU
Rastie nám do krásy a sme naozaj pyšní, že naša chovateľská stanica vlastní tak krvne ako aj exterierovo vzácneho a špičkového psa :o)

***

» 18.07. sme sa vybrali na Medzinárodnú výstavu psov do Maďarského mesta Szombathely. Dopadli sme moc pekne, až na Meniho. Doma sa nam hára ako Arsinka tak Dahinka a z toho bol náš mlaďoch tak mimo, že sme sa rozhodli ho nevystavit. Tak pridávame aspoň jeho nové fotky :o) Takže sme vystavovali vo faraónoch iba BRIGITKU trieda mladých a U saluk BERUŠKU v triede strednej. BRIGITKA si na tejto výstave splnila titul JUNIOR ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!! a nominovala sa na Cruft´s :o)
Po dlhom čase sme stretli našich priateľov z Nórska Soniu a Tronda Torres, bolo to krásne a moc milé prekvapenie.
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Jarmo Vuorinen / FIN /
BERUŠKA - V1, CAC + ResCACIB
Pharaoh Hound, rozhodca - Dr. Guido Vandoni / I /
BRIGI - V1, HPJ, Junior BOB + nominácia na Cruft´s !!!+ HUNGARIA JUNIOR CHAMPION !!!

***

» 12.07. do tretice výstavné úspechy, teraz z Poľska. 04.07. sa konala Národná výstava v Gorzów Wlkp. Bol tu vystavený BRENDON a BARRY . Posudzovala pani Małgorzata Lorenc / PL /. Obaja boli vystavení v triede mladých. Brandon získal: V1, Junior BOB + BOB a Barry V2. Obom ako aj ich majiteľom, posielame obrovské gratulácie. Sme na Vás pyšní :o)

***

» 11.07. po nejakej dobe zapríčinenej sťahovaním do nového domu, sme tu znova so super novinkami :o) Vystavovali sme naších krásavcov na Stredoevrópskej výstave chrtov a klubovej výstave chrtov v prekrásnom prostredi zámockého parku v Topolčiankách.04.07 sa konala Klubová výstava Slovenského klubu chrtov na ktorej sme mali to isté zastúpene ako v sobotu.
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Nicklas Eriksson / SWE /
BERUŠKA - V1, CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - George Kostopoulos / GR /
BOLT - V1, CAJC, Junior BOS + Junior Club Winner 2010 !!!
MARLEY - V2
MENI - V1, CAC
BRIGI - V1, CAJC, Junior BOB + Junior Club Winner 2010 !!!

03.07 sa konala Stredoévrópska výstava chrtov na ktorej sme mali zastupených vo faraónoch:
BOLTA ako aj MARLEHO triede mladých, MENIHO v triede stredne, a BRIGITKU trieda mladých. U saluki samozrejme BERUŠKU v triede strednej. Nedá mi nespomenúť že odbornosť posudzovania v plemene faraón bola na katastrofálnej úrovni, aj napriek tomu ze naši miláčikovia bodovali. V sobotu dostal dokonca Meni VD aj Marley a posudok nad ktorým sa už len usmievame :o)
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Prog. Peter Friedrich / D /
BERUŠKA - V1, CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Miklos Levente / H /
BOLT - V1, CAJC, Junior BOS + Central European Junior Winner 2010 !!!
MARLEY - VD2
MENI - VD1
BRIGI - V1, CAJC, Junior BOB + Central European Junior Winner 2010 !!!

***

» 06.06. pokračovalo naše výstavné ťaženie na Medzinárodnej výstavy psov v Nitre - Grand Prix Slovakia 2010. Mali sme tu len malú zmenu v zastúpeni. Zobrali sme Meniho na svoju premiéru v "dospelákoch" a svoju výstavnú premiéru mal Bastien, ktorý to zvládol na jednotku !!! Takže sme vystavovali vo faraónoch: BASTIENA v triede mladých, MENIHO v triede stredne, BRIGITKU trieda mladých a SAKI v triede šampiónov. U saluki samozrejme ako ináč :o) BERUŠKU v triede strednej. BRIGITKA si na tejto výstave splnila titul JUNIOR ŠAMPIÓN SLOVENSKA !!! Tak ako už asi bude pravidlom, bola s nami Danka, ktorá predviedla Meni prekrásne. Dani ĎAKUJEME že ťa máme !!!
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Cathy Delmar / IRL /
BERUŠKA - V1, CAC + ResCACIB
Pharaoh Hound, rozhodca - Polgar Andráš / CZ /
BASTIEN - V1, CAJC, Junior BOS + Junior Grand Prix Slovakia Winner 2010 !!!
MENI - V1, CAC, CACIB, BOS + Grand Prix Slovakia Winner 2010!!!
BRIGI - V1, CAJC, Junior BOB + Junior Grand Prix Slovakia Winner 2010 !!!+ SLOVAKIA JUNIOR CHAMPION !!!

SAKI - V1, CAC, CACIB, BOB + Grand Prix Slovakia Winner 2010!!!

***

» 04.06. sa konala Celoštátna výstavy psov v Senci. Mali sme tu zastúpenie vo faraónoch: BOLT v triede mladých, BRIGITKA tiež trieda mladých a SAKI v triede šampiónov. U saluki samozrejme BERUŠKU v triede strednej. Táto výstava patrila vždy k naším najobľúbeneším a teraz sa stala najobľúbenešou :o) BOL získal na tejto výstave BEST IN SHOW !!! a stal sa tak s pomedzi 1254 psov, najkraším psom celej výstavy!!! Na tejto výstave si aj splnil titul JUNIOR ŠAMPIÓN SLOVENSKA !!! Podmienky si splnila aj SAKI a je ŠAMPIÓN SLOVENSKA!!! Bolta predvádzala Danka, ktorej ešte raz moc ďakujeme za super výsledok !!!!
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Oleg Fintora / SK /
BERUŠKA - V1 + CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Oleg Fintora / SK /
BOLT - V1, CAJC, Junior BOB, BOG + BIS !!! + SLOVAKIA JUNIOR CHAMPION !!!

BRIGI - V1, CAJC + Junior BOS
SAKI - V1 + CAC + SLOVAKIA CHAMPION!!!

***

» 25.05. za nami je další dlhý a náročný víken. Teraz sme mali na muške 2x CACIB Komárom + Špeciálnu výstavu Maďarského chrt klubu. Na všetky dni sme mali prihlásenú túto zostavu, vo faraónoch: MENIHO v triede mladých, BRIGITKA tiež trieda mladých a SAKI v triede otvorenej. U saluki samozrejme BERUŠKU v triede strednej. Z výsledkami sme striedavo spokojní, ale nemôžeme mať všetko :o) Mrzí nás len sobota a to hlavne u Brigitky, ktorá sa nechcela predviesť a dostala VD :o( MENI získal za tento víkend titul JUNIOR ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!! a SAKI ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!! Nesmien zabudnúť moc poďakovať Danke za krásne predvedenie naších faraónov. Dani ešte raz moc ĎAKUJEM, boli ste SUPER !!!
Výsledky:
22.05.2010
Saluki, rozhodca - Luis Catalan / PT /
BERUŠKA - V3
Pharaoh Hound, rozhodca - Csépai István / HU /
MENI - V1, HPJ + Junior BOB !!!
BRIGI - VD
SAKI - V1, CAC, CACIB + BOS !!!
23.05.2010
Saluki, rozhodca - László István / HU /
BERUŠKA - V2 + ResCAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Hársányi Péter / HU /
MENI - V1, HPJ + Junior BOB !!!
BRIGI - V1, HPJ + Junior BOS !!!
SAKI - V1, CAC + CACIB !!!
24.05.2010
Saluki, rozhodca - Vlastislav Vojtek / SK /
BERUŠKA - V1 + CAC !!!
Pharaoh Hound, rozhodca - Vlastislav Vojtek / SK /
MENI - V1, HPJ + Maďarský Junior víťaz špeciálnej výstavy chrtov + JUNIOR ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!!
BRIGI - V1, HPJ + Maďarský Junior víťaz špeciálnej výstavy chrtov !!!
SAKI - V1, CAC + Maďarský víťaz špecialnej výstavy chrtov - suka + ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!!

***

» 17.05. mame ďalšie super výstavné novinky :o) 15. - 16. 05. sa konala SPRINGDUODANUBE 2x CACIB Bratislava. 15.05. bola aj nominacia na Cruft´s. Na tento deň sme mali prihlásených: vo faraónoch Bolta / Brad Pitt Arsinoé / v triede mladych a u saluki Berušku v triede strednej. Pre Bolta to bola prvá výstavná skúsenost, vyhral svoju triedu a viedol si naozaj na jednotku. Ešte viac nás potešila Beruška, ktorá získala ďalšieho BOB!!! Obaja sa tak kvalifikovali na Cruft´s 2011!!! 16.05. sa konala Stredo - východoeurópska výstavy. Zastúpenie sme mali to isté a obaja znova vyhrali svoje triedy. Moc obom gratulujeme, ste proste jedničky !!!
Výsledky:
15.05.2010
Saluki, rozhodca - Korózs András / HU /
BERUŠKA - V1, CAC, CACIB + BOB + nominácia na Cruft´s !!!
Pharaoh Hound, rozhodca - Kavčič Blaž / SLO /
BOLT - V1, CAJC + nominácia na Cruft´s !!!
16.05.2010
Saluki, rozhodca - Silva Zefiro José V. Cardoso Da / PT /
BERUŠKA - V1 + CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Hársányi Péter / HU /
BOLT - V1, CAJC + Stredo - Východoeurópsky víťaz mladých !!!

***

» 12.05. tak tu je to sľúbené prekvapenie a BOMBA :o) Pre našu Dahinku sme vybrali nového psa a to prekrásneho Fiddlera / Teine Fiddler at Tarasov /. Sme nesmierne šťastní že nám Sussi umožnila použiť v našom chove, tak vzácneho psa!!! Viac o tomto plánovanom vrhu TU .

***

» 05.05. nové fotky Bastiena / BUSTA RHYMES Arsinoé / .

***

» 02.05. sa monala naša obľúbená celoštátna výstav v Banskej Bystrici. Mali sme tu 4 želiezka v ohni a to u faraónov: trieda mladých psy - MENIHO / Mesmerizing Manhattan At Arsinoé /, trieda mladých sučky - BRIGITKU / Bigitte Bardot Arsinoé / a trieda otvorená sučky - SAKINU / Aretha Franklin Arsinoé /. Faraónov posudzovala pani Katarzyna Fiszdon z Poľska. Saluki posudzoval pan Jan Rykl tiež z Poľska. Tu sme mali prihlásenú v triede strednej BERUŠKU / Bakriyya Al - Quadar /. Meni si splnil podmienky na udelenie titulu JUNIOR ŠAMPIÓN SLOVENSKA moc, moc všetkým gratulujeme!!! Ale najväčšiu radosť nám spravila Brigitka, ktorá v 10 mesiacoch získala: BOB + res BOG !!! Pani Fiszdon ju chcela vybrat ako BOG, ale Brigitka mala toho všetkého za celý deň už veľa a tak sa nepredviedla podľa očakavania.
Výsledky:
BERUŠKA - V2, resCAC
MENI - V1, CAJC, SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN
BRIGITKA - V1, CAJC, Junior BOB, BOB + res BOG !!!
SAKI - V1, CAC

***

» 26.04. dostali sme nove fotky Bolta / Brad Pitt Arsinoé / . Už sa tešíme na jeho premieru vo výstavných kruhoch, rastie z neho naozaj krásavec !!!

***

» 24.04. sa konala CACIB výstava v Českých Budějoviciach. Prihlásenú sme mali iba Berušku . V triede strednej získala: V1, CAC + res.CACIB . 25.04 sa na tom istom mieste konala Klubová výstava, kde Beruška v triede strednej získala: V1 + CAC . Beruška si naša hviezda !!!

***

» 16.04. na tréning coursingu sme zobrali celu našu bandu. Meniho , Brigitku ako aj Berušku , ktorý mali svoju premiéru a okrem Berušky nesklamali. Zabehli naozaj nádherne a s veľkým nasadením. Beruška nemala záujem o návnadu a stale sledovala kde som ja :o) Zobrali sme samozrejme aj Dahi , ktorá prvý beh odbehla licenčne. To aj splnila, ale druhý licenčný jej nebol započítaný pre nezáujem o kill. Arsi nesklamala a aj vo svojích necelých 8 rokoch bola naozaj SUPER!!! Odbehla 2 spoločné behy ako za mlada. Tréning sa konal na Kolibe v Bratislave do prudkého kopca a dal zabrať psom ako hlavne ich majiteľom :o) Ďakujeme Linde Remák za fotky. Neskôr pridáme aj video. Nesmiem ešte zabudnúť na veľkú pomoc Romanovi a Lukášovi, ĎAKUJEM!!!

***

» 11.04. sa konala v Ostrave / CZ / Národná výstava psov. Prihlásený tu bol Marley
do triedy mladých. Bola to jeho prvá výstava a zvladol ju viac ako na jednotku. Posudzovala pani Mgr. Božena Ovesná / CZ /. Marley sa jej moc páčil, dostal krásny posudok a získal: V1, CAJC, Junior BOB + Národný víťaz mladých CZ !!! Moc, moc gratulujeme a tešíme sa na ďalšie akcie :o)

***

» 10.04. sme si naplánovali výlet na hrad Devín. Počasie nám moc neprialo, ale aj tak sme si to užili a spravili pár fotiek. Po výlete sme išli pozrieť mačky našich kamarátov Lukaša a Romana. Mačička Mata Hari, spravila na nás obrovský dojem a moc sa tešíme až sa staneme hrdí majitelia podobného plemena. Viac fotiek nájdete: TU

***

» 09.04. spravili sme nové fotky zo života naších lások na záhrade v Doľanoch. Viac fotiek: TU
Ako aj nové fotky Dahinky , ktorú tento rok čaká prvé materstvo :o) Viac fotiek našej krásavice najdete : TU
Viac o pripravovanom našom prvom vrhu Barzojov, budeme v čas informovať. Už teraz môžem prezradiť, že to bude naozaj BOMBA :o)

***

» 29.03. sme sa rozlúčili s našimi miláčikmi: Barrym a Brandnom . Odišli k novým majiteľom k Beate & Bartlomiejovi do Poznane. Chlapci spravili obrovsky dojem a pani Beata sa teší už na prvé výstavy :o) Dostali sme už aj ich fotky z nového domova. Ďakujeme B & B.

***

» 27.03 sme mali na celoštátnu vystavu v Nitre prihláseného Meniho . Posudzoval pán Bauchal Gianfranco / IT /. Meni sa nepredviedol pekne a tak sme získali známku V1 bez zadania CAJC. 28.03 sme mali na tej istej výstave predvedenú Berušku . Tak ako v sobotu Meni, tak aj Beruška v triede strednej získala síce V1, ale bez zadania titulu CAC. Čo bolo veľké prekvapenie nie len pre nás. Posudzovala pani Wieremiejczyk - Wierchowska M. / PL / a vieme že to bola posledná výstava, kedy sme na túto pani prihlásili nejakého psa :o) Jediná chyba ktorú Beruška mala, bolo že nemá " požadované " osrstenie, NO COMENT !!!

***

» 13.03. boli na coursingovom tréningu v Přerove / CZ / za našu chovnú stanicu: Alik , Bastien a Saki . Alik ako aj Saki odbehli ako skúsení profíci. Mladučký Bastien, na to ze to bol jeho prvý coursing odbehol krasne a horlivo prebnasledoval návnadu :o) Viac fotiek najdete: TU
Sme na Vas moc pyšní a mame obrovsku radost že sa naším odchovom majitelia venujú aj po športovej stránke, len tak ďalej!!!

***

» 08.03. Pridávame nové fotky našich krásavcov a to: MENIHO , BARRYHO , BRIGIT a BRANDONA. Rastú z nic naozaj špičkový predstavitela plemena. Sme na nich moc pyšní :o)

***

» 23.02. Našou treťou výstavou tohoto roku bola - CACIB East Cup Prešov. 20.02 sme vystavovali faraónov a to : trieda mladých psy - MENI / Mesmerizing Manhattan At Arsinoé /, trieda otvorená psy - ALIK / Al Pacino Arsinoé /, trieda dorast sučky - BRIGITKA / Bigitte Bardot Arsinoé / a trieda otvorená sučky - ADINKA / Audrey Hepburn Arsinoé /. Celkovo bolo prihlásených 7 faraónov, ktorých posudzoval pán Goran Bodegard zo Švédska. 21.02 bola v triede strednej vystavená BERUŠKA / Bakriyya Al - Quadar /. Saluki posudzoval pán Luis Catalan z Portugalska. Alik ako aj Adinka si touto výstavou splnili podmienky na udelenie titulu ŠAMPIÓN SLOVENSKA, obom moc, moc gratulujeme!!!
Výsledky:
BERUšKA - V1, CAC + ResCACIB
MENI - V1, CAJC, Junior BOB + Junior EAST WINNER
ALIK - V1, CAC + ResCACIB, SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN
BRIGITKA - VN1 + BOB Puppy
ADINKA - V1, CAC + ResCACIB, SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN

***

» 09.02. pridávame nové fotky Barryho / Barry White Arsinoé /, ktorý nás koncom mesiaca opustí a odíde k novej rodinke do poľskej Poznane.

***

» 08.02. dnes ráno nás navždy opustila a do psieho neba odišla CAMINKA , maminka našej Arsinky. Sladko spinkaj miláčik.

***

» 08.02. Na druhú výstavu Duo CACIB Brno / CZ / 06.-07.02.2010, sme mali prihlásenú BERUŠKU a vo faraónoch náš chov reprezentovala SAKI / Aretha Franklin Arsinoé /. Saluki v sobotu posudzovala pani Hana Petrusová /CZ/. Beruška bola vystavená prvý raz v triede strednej a zabodovala na jednotku. Získala: V1, CAC, CACIB + BOS !!! Je to obrovsky úspech pre krátkosrstú saluki v naších končinách :o) V nedeľu posudzoval saluki pán J. Eberhardt /D/. Tomu sa už očividne krátkosrstá saluki nepáčila a obom predstaviteľom zadal VD. Po posúdení k nám pristúpil a moc sa omlúval, ze Beruška je krásna sučka, ale že namala svoj den a že sa nepredviedla - no coment :o) Faraóny v sobotu posudzoval pán Dostál /CZ/. Saki bola vystavená v triede otvorenej a získala: V1, CAC + resCACIB. Týmto splnila podmienky na udelenie titulu CH ČR, mooooooc gratulujeme!!! V nedeľu už Saki vystavená nebola, jej babičke Kaminke sa zhoršil zdravotný stav a tak sme mali iné problémy než výstavu. V sobotu nás na výstavu prišli pozrieť aj MARLEY / Bob Marley Arsinoé / s Terkou a Romanom. Z Marleho vyrastá prekrásny faraón s perfektnou povahou a tak sa tešíme na jeho prvé výstavy :o)

***

» 25.01. Naša prvá výstava v roku 2010 dopadla nad očakávanie. 23.01 sme na Medzinárodnú výstavu psov v Trenčíne mali prihlásených: Trieda dorast psy - Brandon / Brandon Lee Arsinoé /, trieda mladých psy - Meni / Mesmerizing Manhattan At Arsinoé /, trieda šampiónov - Alik / Al Pacino Arsinoé /, trieda dorast sučky - Brigi / Bigitte Bardot Arsinoé / a trieda otvorená sučky - Adinka / Audrey Hepburn Arsinoé /. Všetci vyhrali svoje triedy a naše mladé nádeje na svojej vôbec prvej výstave naozaj zažiarili a predviedli sa krásne. Sme na nich naozaj moc pyšní!!! Brandon zažiaril aj v záverečných súťažiach :o)
Výsledky:
Brandon - VN1, BOB Puppy + Res BIS Puppy!!!
Meni - V1, CAJC + BOS
Alik - V1
Brigi - VN1 + BOS Puppy
Ainka - V1, CAC, CACIB + BOB

***

» 20.01. Pridávame nové fotky našeho šaša Meniho , ktorý je vždy v dobrej nálade :o)

***

» 10.01. Vo fotení sme tento týždeň boli aktívni :o) a tak prinášame nové fotky našej Dahinky. Viac fotiek TU .

***

» 08.01. Pridávame nové fotky prekrásneho Brandona / Brandon Lee Arsinoé /. Viac jeho fotiek nájdete v jeho sekcii TU . Brandon je stále na predaj. Jedná sa o špičkového psíka na výstavy, šport ale hlavne ako super miláčika :o)

***

» 07.01. Dostali sme nové fotky krásneho Marleho / Bob Marley Arsinoé / vo veku 6 mesiacov. Viac jeho fotiek ako aj o ňom, nájdete TU .

***

» Tak už máme rok 2010 a s ním aj nové novinky. Novinky z roku 2009 si môžete prečítať tu: Novinky 2009. .

***

Na rok 2010 sme zatiaľ naplánovali tieto výstavy:
SLOVENSKO:
» 23.01. - CACIB Trenčín
» 20.- 21.02. - CACIB Prešov
» 27.- 28.03. - CAC Nitra
» 02.05.- CAC Banská Bystrica
» 15.- 16.05. - 2x CACIB Bratislava
» 07.08. - CAC Stredoeurópska výstava chrtov Mojmírovce
» 08.08. - CAC Klubová výstava chrtov Mojmírovce
ČESKÁ REPUBLIKA:
» 06.- 07.02. - 2x CACIB Brno
» 10.-11.04. - CAC Ostrava
CHORVÁTSKO:
» 19.-20.06 - 2x CACIB Varaždin
» 22.-25.07 - 2x CACIB 4x CAC Split
SLOVINSKO:
» 30.9.-03.10. EuroDog Show Ljubljana
POĽSKO:
»18.07.- CWC Nowy Sącz
»01.08. CWC Zakopane
»04.- 05.09. - CACIB Kraków
MAĎARSKO:
»22.-23.-05. - 2x CACIB Komárom
»16.-17.-10. - 2x CACIB Komárom

Držte palce :o)

lign: center;">*** NOVINKY 2010 ***

*** MÁME EURÓPSKU VÍŤAZKU MLADÝCH + JUNIOR BOB 2010 ***
*** BRIGITTE BARDOT ARSINOÉ ***

» 22.11. A je tu ta najväčšia BOMBA. Máme nového člena rodiny a to malú krásnu švédsku princeznu RIXU. Celé jej meno je Vaskurs Rixa Qiwidotter. Zatial nám robí samu radosť a rastie z nej naozaj kráska. Dúfame že jej to ostane a bude nam robiť samú radosť ako doma, tak na výstavnom a športovom poli :o) Jej sekciu ako aj rodokmeň doplnim čoskoro. Moc ďakujeme Jenny a Joakim!!!

***

» 22.11. našu výstavnú sezónu sme ukončili v piatok 19.11, kedy Slovenský klub chovateľov chrtov usporiadal Špeciálnu výstavu v Nitre. Vystavovali sme iba faraónov a to: MENIHO v triede strednej, BRIGITKU v triede otvorenej a ARSINKU vo veteránoch :o) Výstava dopadla nad očakávanie aj napriek miernemu sklamaniu z druhého miesta Brigitky. Meni po získani BOB sa stal aj najkrajším psom celej výstavv BIS!!! A Arsinka po 4 ročnej výstavnej pauze získala veteran BOB sa stala Res BIS veterán celej výstavy!!!
Výsledky:
Pharaoh Hound, rozhodca - Doris Getzinger / A /
MENI - V1, CAC, BOB + BIS !!!
BRIGI - V2 + Res CAC
ARSI - V1, veterán BOB + veterán Res BIS !!!

***

» 18.10. za nami je další mimoriadne úspešný víken. Po skvelom dojme májovej výstavy v maďarskom meste Komárom. Sme sa rozhodli opakovať túto pohodovú výstavu aj v 10 mesiaci. 16.-17.10 sa teda konala 2xCACIB Komárom. Výstava ako vždy super organizovaná, nikde žiaden problém. Proste výstava ako ma byť :o) Na oba dni sme mali prihlásenú túto zostavu, vo faraónoch: MENIHO v triede strednej, BRIGITKA prvý krát tiež ako " dospelák " v triede strednej a u saluki samozrejme BERUŠKU v triede otvorenej. Pridávam ešte fotku krásneho hnedého královskeho pudla a môjho miláčika Sammca
Výsledky:
17.10.2010
Saluki, rozhodca - Zeljko Gajic / SLO /
BERUŠKA - V2. ResCAC + ResCACIB
Pharaoh Hound, rozhodca - Dr. Tesics György / HU /
MENI - V1, CAC, CACIB + BOS
BRIGI - V1, CAC, CACIB, BOB + BOG!!!
16.10.2010
Saluki, rozhodca - Dr. Tesics György / HU /
BERUŠKA - V1, CAC, CACIB + BOS
Pharaoh Hound, rozhodca - László Erdös / HU /
MENI - V1, CAC, CACIB + BOS
BRIGI - V1, CAC, CACIB, BOB + ResBOG!!!

***

***

» 05.10. posledné dve najprestížnejšie výstavy v roku 2010 sa konali v Slovinsku v meste Celje. Prvá z nich Európska špeciálna výstava FCI V. skupiny sa konala 01.10. Mali sme tu prihlásených: BOLTA do triedy mladých a BRIGITKU, tiež do triedy mladých. Bolt skončil ako výborný 2. Brigitka svoju triedu vyhrala a stala sa aj najlepšou sučkou. 02.10. sa konala Európska výstava. Prihlásena bola ta istá dvojka :o) Bolt skončil ako VD 3, za to Brigitka bodovala znova na plnej čiare. Po víťazstve vo svojej triede, získala aj Junior BOB a bola pánom rozhodcom vybraná aj ako najlepšia sučka. Ale v Slovinsku sa tento titul nezadáva :o(. V záverečnych súťažiach o Junior BOG, už bolo toho na ňu moc. Nechcela sa predviesť, ale pánovi rozhodcovi sa moc páčila a vybral ju do prvej 6. Brigi, tak získala aj titul Slovinský Junior Šampión!!!
Výsledky:
02.10. rozhodca - Ole Staunskjaer / DK /
BOLT - VD3
BRIGI - V1, Európska víťazska mladých, Junior BOB + Junior BOG 4-5 !!!

Výsledky:
01.10. rozhodca - Borges Manuel Loureiro / P /
BOLT - V2
BRIGI - V1, Európska vítazska FCI V., Junior BOS + BOS!!!

***

» 14.08. organizoval Rakúsky klub chovateľov chrtov, FCI Európsku výstavu chrtov. Na túto prestížnu výstavu sme nahlásili iba faraónov a to: MENIHO do triedy strednej a BRIGITKU do triedy mladých. Meniho vystavovala Danka, pekne sa predviedol a vyhral svoju triedu ale o najlepšieho psa sa mu už nechcelo / proste Meni :o) /. Brigitka znova bodovala na 100%. Vyhrala svoju triedu a v záverečnej súťaži o najlepšieho mladého chrta získala krásne Res BIS !!! Je to obrovský úspech v tak silnej konkurencii chrtov z celého sveta.
Výsledky:
Pharaoh Hound, rozhodca - G. Schröter / D /
MENI - V1 + CACA
BRIGI - V1, Junior Eurosighthound winner 2010, Junior BOB + Junior Res BIS !!!

***

» 01.08. sa konala 43. Tatrzańska Wystawa Psów Rasowych v Zakopanom / PL /. Vystavovali sme tu MENIHO v trieda strednej a a BERUŠKU tiež v triede strednej. Obaja sa krasne predviedli a získali BOB ako aj BOB + Res BOG !!!
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Wieslaw Boryczko / PL /
BERUŠKA - V1, CWC, BOB + Res BOG
Pharaoh Hound, rozhodca - Katarzyna Boryczko / PL /
MENI - V1, CWC, BOB + Res BOG

***

» 23.07. Sľubované nové fotky krásneho Meniho najdete. TU
a TU
Rastie nám do krásy a sme naozaj pyšní, že naša chovateľská stanica vlastní tak krvne ako aj exterierovo vzácneho a špičkového psa :o)

***

» 18.07. sme sa vybrali na Medzinárodnú výstavu psov do Maďarského mesta Szombathely. Dopadli sme moc pekne, až na Meniho. Doma sa nam hára ako Arsinka tak Dahinka a z toho bol náš mlaďoch tak mimo, že sme sa rozhodli ho nevystavit. Tak pridávame aspoň jeho nové fotky :o) Takže sme vystavovali vo faraónoch iba BRIGITKU trieda mladých a U saluk BERUŠKU v triede strednej. BRIGITKA si na tejto výstave splnila titul JUNIOR ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!! a nominovala sa na Cruft´s :o)
Po dlhom čase sme stretli našich priateľov z Nórska Soniu a Tronda Torres, bolo to krásne a moc milé prekvapenie.
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Jarmo Vuorinen / FIN /
BERUŠKA - V1, CAC + ResCACIB
Pharaoh Hound, rozhodca - Dr. Guido Vandoni / I /
BRIGI - V1, HPJ, Junior BOB + nominácia na Cruft´s !!!+ HUNGARIA JUNIOR CHAMPION !!!

***

» 12.07. do tretice výstavné úspechy, teraz z Poľska. 04.07. sa konala Národná výstava v Gorzów Wlkp. Bol tu vystavený BRENDON a BARRY . Posudzovala pani Małgorzata Lorenc / PL /. Obaja boli vystavení v triede mladých. Brandon získal: V1, Junior BOB + BOB a Barry V2. Obom ako aj ich majiteľom, posielame obrovské gratulácie. Sme na Vás pyšní :o)

***

» 11.07. po nejakej dobe zapríčinenej sťahovaním do nového domu, sme tu znova so super novinkami :o) Vystavovali sme naších krásavcov na Stredoevrópskej výstave chrtov a klubovej výstave chrtov v prekrásnom prostredi zámockého parku v Topolčiankách.04.07 sa konala Klubová výstava Slovenského klubu chrtov na ktorej sme mali to isté zastúpene ako v sobotu.
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Nicklas Eriksson / SWE /
BERUŠKA - V1, CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - George Kostopoulos / GR /
BOLT - V1, CAJC, Junior BOS + Junior Club Winner 2010 !!!
MARLEY - V2
MENI - V1, CAC
BRIGI - V1, CAJC, Junior BOB + Junior Club Winner 2010 !!!

03.07 sa konala Stredoévrópska výstava chrtov na ktorej sme mali zastupených vo faraónoch:
BOLTA ako aj MARLEHO triede mladých, MENIHO v triede stredne, a BRIGITKU trieda mladých. U saluki samozrejme BERUŠKU v triede strednej. Nedá mi nespomenúť že odbornosť posudzovania v plemene faraón bola na katastrofálnej úrovni, aj napriek tomu ze naši miláčikovia bodovali. V sobotu dostal dokonca Meni VD aj Marley a posudok nad ktorým sa už len usmievame :o)
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Prog. Peter Friedrich / D /
BERUŠKA - V1, CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Miklos Levente / H /
BOLT - V1, CAJC, Junior BOS + Central European Junior Winner 2010 !!!
MARLEY - VD2
MENI - VD1
BRIGI - V1, CAJC, Junior BOB + Central European Junior Winner 2010 !!!

***

» 06.06. pokračovalo naše výstavné ťaženie na Medzinárodnej výstavy psov v Nitre - Grand Prix Slovakia 2010. Mali sme tu len malú zmenu v zastúpeni. Zobrali sme Meniho na svoju premiéru v "dospelákoch" a svoju výstavnú premiéru mal Bastien, ktorý to zvládol na jednotku !!! Takže sme vystavovali vo faraónoch: BASTIENA v triede mladých, MENIHO v triede stredne, BRIGITKU trieda mladých a SAKI v triede šampiónov. U saluki samozrejme ako ináč :o) BERUŠKU v triede strednej. BRIGITKA si na tejto výstave splnila titul JUNIOR ŠAMPIÓN SLOVENSKA !!! Tak ako už asi bude pravidlom, bola s nami Danka, ktorá predviedla Meni prekrásne. Dani ĎAKUJEME že ťa máme !!!
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Cathy Delmar / IRL /
BERUŠKA - V1, CAC + ResCACIB
Pharaoh Hound, rozhodca - Polgar Andráš / CZ /
BASTIEN - V1, CAJC, Junior BOS + Junior Grand Prix Slovakia Winner 2010 !!!
MENI - V1, CAC, CACIB, BOS + Grand Prix Slovakia Winner 2010!!!
BRIGI - V1, CAJC, Junior BOB + Junior Grand Prix Slovakia Winner 2010 !!!+ SLOVAKIA JUNIOR CHAMPION !!!

SAKI - V1, CAC, CACIB, BOB + Grand Prix Slovakia Winner 2010!!!

***

» 04.06. sa konala Celoštátna výstavy psov v Senci. Mali sme tu zastúpenie vo faraónoch: BOLT v triede mladých, BRIGITKA tiež trieda mladých a SAKI v triede šampiónov. U saluki samozrejme BERUŠKU v triede strednej. Táto výstava patrila vždy k naším najobľúbeneším a teraz sa stala najobľúbenešou :o) BOL získal na tejto výstave BEST IN SHOW !!! a stal sa tak s pomedzi 1254 psov, najkraším psom celej výstavy!!! Na tejto výstave si aj splnil titul JUNIOR ŠAMPIÓN SLOVENSKA !!! Podmienky si splnila aj SAKI a je ŠAMPIÓN SLOVENSKA!!! Bolta predvádzala Danka, ktorej ešte raz moc ďakujeme za super výsledok !!!!
Výsledky:
Saluki, rozhodca - Oleg Fintora / SK /
BERUŠKA - V1 + CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Oleg Fintora / SK /
BOLT - V1, CAJC, Junior BOB, BOG + BIS !!! + SLOVAKIA JUNIOR CHAMPION !!!

BRIGI - V1, CAJC + Junior BOS
SAKI - V1 + CAC + SLOVAKIA CHAMPION!!!

***

» 25.05. za nami je další dlhý a náročný víken. Teraz sme mali na muške 2x CACIB Komárom + Špeciálnu výstavu Maďarského chrt klubu. Na všetky dni sme mali prihlásenú túto zostavu, vo faraónoch: MENIHO v triede mladých, BRIGITKA tiež trieda mladých a SAKI v triede otvorenej. U saluki samozrejme BERUŠKU v triede strednej. Z výsledkami sme striedavo spokojní, ale nemôžeme mať všetko :o) Mrzí nás len sobota a to hlavne u Brigitky, ktorá sa nechcela predviesť a dostala VD :o( MENI získal za tento víkend titul JUNIOR ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!! a SAKI ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!! Nesmien zabudnúť moc poďakovať Danke za krásne predvedenie naších faraónov. Dani ešte raz moc ĎAKUJEM, boli ste SUPER !!!
Výsledky:
22.05.2010
Saluki, rozhodca - Luis Catalan / PT /
BERUŠKA - V3
Pharaoh Hound, rozhodca - Csépai István / HU /
MENI - V1, HPJ + Junior BOB !!!
BRIGI - VD
SAKI - V1, CAC, CACIB + BOS !!!
23.05.2010
Saluki, rozhodca - László István / HU /
BERUŠKA - V2 + ResCAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Hársányi Péter / HU /
MENI - V1, HPJ + Junior BOB !!!
BRIGI - V1, HPJ + Junior BOS !!!
SAKI - V1, CAC + CACIB !!!
24.05.2010
Saluki, rozhodca - Vlastislav Vojtek / SK /
BERUŠKA - V1 + CAC !!!
Pharaoh Hound, rozhodca - Vlastislav Vojtek / SK /
MENI - V1, HPJ + Maďarský Junior víťaz špeciálnej výstavy chrtov + JUNIOR ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!!
BRIGI - V1, HPJ + Maďarský Junior víťaz špeciálnej výstavy chrtov !!!
SAKI - V1, CAC + Maďarský víťaz špecialnej výstavy chrtov - suka + ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!!

***

» 17.05. mame ďalšie super výstavné novinky :o) 15. - 16. 05. sa konala SPRINGDUODANUBE 2x CACIB Bratislava. 15.05. bola aj nominacia na Cruft´s. Na tento deň sme mali prihlásených: vo faraónoch Bolta / Brad Pitt Arsinoé / v triede mladych a u saluki Berušku v triede strednej. Pre Bolta to bola prvá výstavná skúsenost, vyhral svoju triedu a viedol si naozaj na jednotku. Ešte viac nás potešila Beruška, ktorá získala ďalšieho BOB!!! Obaja sa tak kvalifikovali na Cruft´s 2011!!! 16.05. sa konala Stredo - východoeurópska výstavy. Zastúpenie sme mali to isté a obaja znova vyhrali svoje triedy. Moc obom gratulujeme, ste proste jedničky !!!
Výsledky:
15.05.2010
Saluki, rozhodca - Korózs András / HU /
BERUŠKA - V1, CAC, CACIB + BOB + nominácia na Cruft´s !!!
Pharaoh Hound, rozhodca - Kavčič Blaž / SLO /
BOLT - V1, CAJC + nominácia na Cruft´s !!!
16.05.2010
Saluki, rozhodca - Silva Zefiro José V. Cardoso Da / PT /
BERUŠKA - V1 + CAC
Pharaoh Hound, rozhodca - Hársányi Péter / HU /
BOLT - V1, CAJC + Stredo - Východoeurópsky víťaz mladých !!!

***

» 12.05. tak tu je to sľúbené prekvapenie a BOMBA :o) Pre našu Dahinku sme vybrali nového psa a to prekrásneho Fiddlera / Teine Fiddler at Tarasov /. Sme nesmierne šťastní že nám Sussi umožnila použiť v našom chove, tak vzácneho psa!!! Viac o tomto plánovanom vrhu TU .

***

» 05.05. nové fotky Bastiena / BUSTA RHYMES Arsinoé / .

***

» 02.05. sa monala naša obľúbená celoštátna výstav v Banskej Bystrici. Mali sme tu 4 želiezka v ohni a to u faraónov: trieda mladých psy - MENIHO / Mesmerizing Manhattan At Arsinoé /, trieda mladých sučky - BRIGITKU / Bigitte Bardot Arsinoé / a trieda otvorená sučky - SAKINU / Aretha Franklin Arsinoé /. Faraónov posudzovala pani Katarzyna Fiszdon z Poľska. Saluki posudzoval pan Jan Rykl tiež z Poľska. Tu sme mali prihlásenú v triede strednej BERUŠKU / Bakriyya Al - Quadar /. Meni si splnil podmienky na udelenie titulu JUNIOR ŠAMPIÓN SLOVENSKA moc, moc všetkým gratulujeme!!! Ale najväčšiu radosť nám spravila Brigitka, ktorá v 10 mesiacoch získala: BOB + res BOG !!! Pani Fiszdon ju chcela vybrat ako BOG, ale Brigitka mala toho všetkého za celý deň už veľa a tak sa nepredviedla podľa očakavania.
Výsledky:
BERUŠKA - V2, resCAC
MENI - V1, CAJC, SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN
BRIGITKA - V1, CAJC, Junior BOB, BOB + res BOG !!!
SAKI - V1, CAC

***

» 26.04. dostali sme nove fotky Bolta / Brad Pitt Arsinoé / . Už sa tešíme na jeho premieru vo výstavných kruhoch, rastie z neho naozaj krásavec !!!

***

» 24.04. sa konala CACIB výstava v Českých Budějoviciach. Prihlásenú sme mali iba Berušku . V triede strednej získala: V1, CAC + res.CACIB . 25.04 sa na tom istom mieste konala Klubová výstava, kde Beruška v triede strednej získala: V1 + CAC . Beruška si naša hviezda !!!

***

» 16.04. na tréning coursingu sme zobrali celu našu bandu. Meniho , Brigitku ako aj Berušku , ktorý mali svoju premiéru a okrem Berušky nesklamali. Zabehli naozaj nádherne a s veľkým nasadením. Beruška nemala záujem o návnadu a stale sledovala kde som ja :o) Zobrali sme samozrejme aj Dahi , ktorá prvý beh odbehla licenčne. To aj splnila, ale druhý licenčný jej nebol započítaný pre nezáujem o kill. Arsi nesklamala a aj vo svojích necelých 8 rokoch bola naozaj SUPER!!! Odbehla 2 spoločné behy ako za mlada. Tréning sa konal na Kolibe v Bratislave do prudkého kopca a dal zabrať psom ako hlavne ich majiteľom :o) Ďakujeme Linde Remák za fotky. Neskôr pridáme aj video. Nesmiem ešte zabudnúť na veľkú pomoc Romanovi a Lukášovi, ĎAKUJEM!!!

***

» 11.04. sa konala v Ostrave / CZ / Národná výstava psov. Prihlásený tu bol Marley
do triedy mladých. Bola to jeho prvá výstava a zvladol ju viac ako na jednotku. Posudzovala pani Mgr. Božena Ovesná / CZ /. Marley sa jej moc páčil, dostal krásny posudok a získal: V1, CAJC, Junior BOB + Národný víťaz mladých CZ !!! Moc, moc gratulujeme a tešíme sa na ďalšie akcie :o)

***

» 10.04. sme si naplánovali výlet na hrad Devín. Počasie nám moc neprialo, ale aj tak sme si to užili a spravili pár fotiek. Po výlete sme išli pozrieť mačky našich kamarátov Lukaša a Romana. Mačička Mata Hari, spravila na nás obrovský dojem a moc sa tešíme až sa staneme hrdí majitelia podobného plemena. Viac fotiek nájdete: TU

***

» 09.04. spravili sme nové fotky zo života naších lások na záhrade v Doľanoch. Viac fotiek: TU
Ako aj nové fotky Dahinky , ktorú tento rok čaká prvé materstvo :o) Viac fotiek našej krásavice najdete : TU
Viac o pripravovanom našom prvom vrhu Barzojov, budeme v čas informovať. Už teraz môžem prezradiť, že to bude naozaj BOMBA :o)

***

» 29.03. sme sa rozlúčili s našimi miláčikmi: Barrym a Brandnom . Odišli k novým majiteľom k Beate & Bartlomiejovi do Poznane. Chlapci spravili obrovsky dojem a pani Beata sa teší už na prvé výstavy :o) Dostali sme už aj ich fotky z nového domova. Ďakujeme B & B.

***

» 27.03 sme mali na celoštátnu vystavu v Nitre prihláseného Meniho . Posudzoval pán Bauchal Gianfranco / IT /. Meni sa nepredviedol pekne a tak sme získali známku V1 bez zadania CAJC. 28.03 sme mali na tej istej výstave predvedenú Berušku . Tak ako v sobotu Meni, tak aj Beruška v triede strednej získala síce V1, ale bez zadania titulu CAC. Čo bolo veľké prekvapenie nie len pre nás. Posudzovala pani Wieremiejczyk - Wierchowska M. / PL / a vieme že to bola posledná výstava, kedy sme na túto pani prihlásili nejakého psa :o) Jediná chyba ktorú Beruška mala, bolo že nemá " požadované " osrstenie, NO COMENT !!!

***

» 13.03. boli na coursingovom tréningu v Přerove / CZ / za našu chovnú stanicu: Alik , Bastien a Saki . Alik ako aj Saki odbehli ako skúsení profíci. Mladučký Bastien, na to ze to bol jeho prvý coursing odbehol krasne a horlivo prebnasledoval návnadu :o) Viac fotiek najdete: TU
Sme na Vas moc pyšní a mame obrovsku radost že sa naším odchovom majitelia venujú aj po športovej stránke, len tak ďalej!!!

***

» 08.03. Pridávame nové fotky našich krásavcov a to: MENIHO , BARRYHO , BRIGIT a BRANDONA. Rastú z nic naozaj špičkový predstavitela plemena. Sme na nich moc pyšní :o)

***

» 23.02. Našou treťou výstavou tohoto roku bola - CACIB East Cup Prešov. 20.02 sme vystavovali faraónov a to : trieda mladých psy - MENI / Mesmerizing Manhattan At Arsinoé /, trieda otvorená psy - ALIK / Al Pacino Arsinoé /, trieda dorast sučky - BRIGITKA / Bigitte Bardot Arsinoé / a trieda otvorená sučky - ADINKA / Audrey Hepburn Arsinoé /. Celkovo bolo prihlásených 7 faraónov, ktorých posudzoval pán Goran Bodegard zo Švédska. 21.02 bola v triede strednej vystavená BERUŠKA / Bakriyya Al - Quadar /. Saluki posudzoval pán Luis Catalan z Portugalska. Alik ako aj Adinka si touto výstavou splnili podmienky na udelenie titulu ŠAMPIÓN SLOVENSKA, obom moc, moc gratulujeme!!!
Výsledky:
BERUšKA - V1, CAC + ResCACIB
MENI - V1, CAJC, Junior BOB + Junior EAST WINNER
ALIK - V1, CAC + ResCACIB, SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN
BRIGITKA - VN1 + BOB Puppy
ADINKA - V1, CAC + ResCACIB, SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN

***

» 09.02. pridávame nové fotky Barryho / Barry White Arsinoé /, ktorý nás koncom mesiaca opustí a odíde k novej rodinke do poľskej Poznane.

***

» 08.02. dnes ráno nás navždy opustila a do psieho neba odišla CAMINKA , maminka našej Arsinky. Sladko spinkaj miláčik.

***

» 08.02. Na druhú výstavu Duo CACIB Brno / CZ / 06.-07.02.2010, sme mali prihlásenú BERUŠKU a vo faraónoch náš chov reprezentovala SAKI / Aretha Franklin Arsinoé /. Saluki v sobotu posudzovala pani Hana Petrusová /CZ/. Beruška bola vystavená prvý raz v triede strednej a zabodovala na jednotku. Získala: V1, CAC, CACIB + BOS !!! Je to obrovsky úspech pre krátkosrstú saluki v naších končinách :o) V nedeľu posudzoval saluki pán J. Eberhardt /D/. Tomu sa už očividne krátkosrstá saluki nepáčila a obom predstaviteľom zadal VD. Po posúdení k nám pristúpil a moc sa omlúval, ze Beruška je krásna sučka, ale že namala svoj den a že sa nepredviedla - no coment :o) Faraóny v sobotu posudzoval pán Dostál /CZ/. Saki bola vystavená v triede otvorenej a získala: V1, CAC + resCACIB. Týmto splnila podmienky na udelenie titulu CH ČR, mooooooc gratulujeme!!! V nedeľu už Saki vystavená nebola, jej babičke Kaminke sa zhoršil zdravotný stav a tak sme mali iné problémy než výstavu. V sobotu nás na výstavu prišli pozrieť aj MARLEY / Bob Marley Arsinoé / s Terkou a Romanom. Z Marleho vyrastá prekrásny faraón s perfektnou povahou a tak sa tešíme na jeho prvé výstavy :o)

***

» 25.01. Naša prvá výstava v roku 2010 dopadla nad očakávanie. 23.01 sme na Medzinárodnú výstavu psov v Trenčíne mali prihlásených: Trieda dorast psy - Brandon / Brandon Lee Arsinoé /, trieda mladých psy - Meni / Mesmerizing Manhattan At Arsinoé /, trieda šampiónov - Alik / Al Pacino Arsinoé /, trieda dorast sučky - Brigi / Bigitte Bardot Arsinoé / a trieda otvorená sučky - Adinka / Audrey Hepburn Arsinoé /. Všetci vyhrali svoje triedy a naše mladé nádeje na svojej vôbec prvej výstave naozaj zažiarili a predviedli sa krásne. Sme na nich naozaj moc pyšní!!! Brandon zažiaril aj v záverečných súťažiach :o)
Výsledky:
Brandon - VN1, BOB Puppy + Res BIS Puppy!!!
Meni - V1, CAJC + BOS
Alik - V1
Brigi - VN1 + BOS Puppy
Ainka - V1, CAC, CACIB + BOB

***

» 20.01. Pridávame nové fotky našeho šaša Meniho , ktorý je vždy v dobrej nálade :o)

***

» 10.01. Vo fotení sme tento týždeň boli aktívni :o) a tak prinášame nové fotky našej Dahinky. Viac fotiek TU .

***

» 08.01. Pridávame nové fotky prekrásneho Brandona / Brandon Lee Arsinoé /. Viac jeho fotiek nájdete v jeho sekcii TU . Brandon je stále na predaj. Jedná sa o špičkového psíka na výstavy, šport ale hlavne ako super miláčika :o)

***

» 07.01. Dostali sme nové fotky krásneho Marleho / Bob Marley Arsinoé / vo veku 6 mesiacov. Viac jeho fotiek ako aj o ňom, nájdete TU .

***

» Tak už máme rok 2010 a s ním aj nové novinky. Novinky z roku 2009 si môžete prečítať tu: Novinky 2009. .

***

Na rok 2010 sme zatiaľ naplánovali tieto výstavy:
SLOVENSKO:
» 23.01. - CACIB Trenčín
» 20.- 21.02. - CACIB Prešov
» 27.- 28.03. - CAC Nitra
» 02.05.- CAC Banská Bystrica
» 15.- 16.05. - 2x CACIB Bratislava
» 07.08. - CAC Stredoeurópska výstava chrtov Mojmírovce
» 08.08. - CAC Klubová výstava chrtov Mojmírovce
ČESKÁ REPUBLIKA:
» 06.- 07.02. - 2x CACIB Brno
» 10.-11.04. - CAC Ostrava
CHORVÁTSKO:
» 19.-20.06 - 2x CACIB Varaždin
» 22.-25.07 - 2x CACIB 4x CAC Split
SLOVINSKO:
» 30.9.-03.10. EuroDog Show Ljubljana
POĽSKO:
»18.07.- CWC Nowy Sącz
»01.08. CWC Zakopane
»04.- 05.09. - CACIB Kraków
MAĎARSKO:
»22.-23.-05. - 2x CACIB Komárom
»16.-17.-10. - 2x CACIB Komárom

Držte palce :o)